تاریخچه شرکت

گروه ساختمانی زیگورات با بهره گیری از نیروهای مجرب و باسابقه، در زمینه ارائه خدمات فنی و مهندسی در زمینه مهندسی ژئوتکنیک و عمران فعالیت میکند. فعالیت گروه ساختمانی زیگورات با تاسیس شرکت پایدار پی کاران زیگورات آغاز شده و شرکت مهندسین مشاور تدبیر سازه زیگورات، دومین زیرمجموعه این گروه میباشد.
این گروه با اتکا بر تخصص و تجربه، شناخت نیازها و توانمندی های جامعه مهندسی و استفاده از دستاوردهای حرفه ای جدید و تاکید بر نوآوری در ارائه خدمات، خط مشی خود را مبتنی بر تلاش برای جلب رضایت کارفرمایان، تعهد به اخلاق حرفه‌ای و انجام دقیق و با کیفیت خدمات تعریف نموده است.
شرکت پایدار پی کاران زیگورات در زمینه ارائه خدمات پیمانکاری و اجرایی در زمینه خاکبرداری و پایدارسازی گود، اجرای فونداسیون و ساختمانهای با اسکلت فلزی و بتنی و اجرای روشهای مختلف بهسازی بستر، زهکشی و آب بندی فعالیت نموده و تاکنون پروژه های متعددی را با کسب رضایت کارفرمایان به اتمام رسانده است.
شرکت مهندسین مشاور تدبیر سازه زیگورات، با هدف ارائه خدمات مشاوره و طراحی در زمینه مهندسی ژئوتکنیک و عمران تاسیس شده است. از جمله فعالیتهای این شرکت میتوان به انجام مطالعات ژئوتکنیک و مکانیک خاک، مطالعات زمین شناسی و لرزه خیزی، مطالعات ژئوفیزیک و مقاومت الکتریکی، مطالعات محیط زیست، طراحی و نظارت بر اجرای انواع روشهای پایدارسازی گود و بهسازی بستر، نقشه برداری و ارائه خدمات کنترل کیفی عملیات خاکی، بتنی و جوش اشاره نمود.


زمینه های فعالیت این شرکت به شرح زیر می ­باشد:

1- مدلسازی و انجام تحلیل قابلیت کوبش شمع (Driveability Analysis).
2- انجام خاکبرداری انواع گودها با عمق­ های مختلف.
3- اجرای انواع روش­های پایدارسازی گودبرداری­ها از قبیل نیلینگ، انکر، استرند و میکروپایل.
4- اجرای انواع روش­های تحکیم بستر شامل میکروپایل و تزریق تحکیمی.
5- اجرای انواع سیستم­ های زهکشی و دفع آب­های سطحی و زیر سطحی.
6- پایش و مانیتورینگ انواع گودبرداری­ها و سازه­های مجاور.
7- انجام آزمایشات کشش نیل، انکر، استرند و مقاومت فشاری بتن شاتکریت.
8- نظارت کارگاهی و عالیه کلیه فعالیت­های فوق الذکر.

9- مطالعات زمین شناسی و لرزه خیزی.
10- انجام آزمایشات برجا از جمله برش برجا، بارگذاری صفحه، دان‌هول، پرسیومتری و مقاومت الکتریکی.
11- تهيه و تدارك، تجهيز، راه‌اندازي و راهبري آزمايشگاه‌هاي کنترل کیفی خاک، بتن، آسفالت و جوش در كارگاه‌هاي پروژه‌های عمرانی.
12- مطالعات امكان يابي ژئوتكنيكي.
13- شناسايي و نمونه برداري از معادن و منابع قرضه و تعيين میزان مرغوبیت و کیفیت مصالح و برآورد حجم منابع قرضه.
14- ارائه طرح هاي مختلف اختلاط بتنهای معمولی و خاص، آسفالت، خاك و آهک و ...