پروژه های انجام شده > پروژه گودبرداری و پایدارسازی شقایق مستوفی

پروژه گودبرداری و پایدارسازی شقایق مستوفی [ پروژه های انجام شده ]
توضیحات
نشانی پروژه: تهران -یوسف آباد
سطح پایدارسازی: 
2450 مترمربع
حجم خاکبرداری: 
21500 مترمکعب
طول حفاری: 
5410 متر
عمق گود: 
27 متر


زمین­ شناسی و شرایط ژئوتکنیکی: غالب خاک این پروژه شن با دانه بندی بد به همراه قلوه سنگ بوده که طبق تقسیم­بندی متحد در رده­ی GPمی­باشد و تا کف تمام شده پروژه سطح آب زیرزمینی مشاهده نگردید.

شرح کار: عمق گود 14 متر می باشد که در مجاورت اضلاع شمال و جنوب آن ساختمانهای 4 طبقه قدیمی ساز با اسکلت ضعیف قرار دارد این پروژه با استفاده از دو دستگاه دریل واگن و دو کپرسور 1400 و 1600 به اتمام رسید.

چالش­ها و راه­کارهای اجرایی:
بدلیل ماهیت درشت دانه بودن خاک و عدم چسبندگی مناسب، حفاری در اینگونه خاکها بسیار مشکل می باشد. لذا جهت رفع این موضوع با توجه به این که طول گمانه ها حداکثر 15 متر می باشد، از کمپرسور با حجم و فشار بالا استفاده شده است. لایه اول بدلیل تخلخل بالا امکان حفاری میسر نبود که با استفاده از تزریق تحکیمی با ترکیب ماسه بادی و دوغاب سیمان این موضوع مرتفع گردید. اضلاع شمال و جنوب پر از چاههای فاضلاب جذبی بود که حفاری و تزریق را با مشکل مواجه می نمود، این چاهها در صورتی که بلا استفاده بودند با استفاده از بتن سبک و در برخی موارد پوکه صنعتی پر گردیده و ادامه فعالیت پایدارسازی از سر گرفته می شد. در ضلع شمال در تراز 6- در فاصله 1 متری از بر دیوار گود به قنات برخورد گردید که در طول دیواره ادامه پیدا می کرد. این قنات با کول گذاری و اجرای سولجر در محدوده آن کاملا پایدار و پایدارسازی از سر گرفته شد.
سایر تصاویر